Útjára indul az első digitális gyereknap: online családi fejtörő a tudatos és felelős nethasználatért

Baracsi Katalin internetjogász vagyok. Tizenegy éve tartok interaktív foglalkozásokat, tréninget gyerekeknek, fiataloknak, felnőtteknek (szülőknek, tanároknak, szakembereknek), és készítek képzési anyagokat a tudatos és biztonságos internethasználatról jogi, pszichológiai, technikai hatásairól és lehetőségeiről.

Kép: Unsplash

2020. május 18-án ünnepeljük az internet világnapját, május utolsó vasárnapján pedig a gyereknapot. E két jeles nap adta az ötletet, hogy a megváltozott körülmények között is ünnepeljünk.

10 kérdésből álló családi fejtörőt állítottam össze, amely az internet sokszínű világának egy-egy szeletét mutatja be. Cél, hogy az egyes kérdésekre a család közösen találja meg a válaszokat.

A játék 2020. május 18-án indult.

A helyes válaszokat 2020. május 29-én éjfélig lehet elküldeni üzenetként a Dr. Baracsi Katalin, az internetjogász Facebook-oldalra.

A helyes megoldást beküldők között családi ajándékcsomagok találnak gazdára az első digitális gyereknap támogató partnereinek jóvoltából.

Támogatók:
Abacusan Stúdió, Aegon Magyarország Biztosító, Budapest Ragtime Band Computerworld.hu, Digitális Jólét Program - Digitális Gyermekvédelmi Divízió, Gyermek-és Ifjúsági Önkormányzat Társaság, Gyermekek Szövetsége, Igaz Dóra író,  Informatika – Számítástechnika Tanárok Egyesülete, Jaffa Könyvkiadó, Káposztási Családok Egyesülete, Katolikus Pedagógiai Intézet, Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány, 4Kids Network, #Kikapcs – Mobil Off Élmény On Mozgalom, Közösségi-Média.com Marketing Ügynökség, Lélektér Alapítvány, Nemzeti Adatvédelmi-és Információbiztonság Hatóság, Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács, NBSZ – Nemzeti Kibervédelmi Intézet, Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat – Safer Internet Program, Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság, ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottság, Reményt a Gyermekeknek Közhasznú Egyesület, Solymos Ákos kiberbiztonsági szakértő – író, Szubjektív Értékek Alapítvány, Tudatos Ifjúságért Alapítvány, Vodafone Magyarország Alapítvány, WITSEC, Zár – Home Kft

Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!

A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!

Támogatom a kepmas.hu-t>>

Ez is érdekelheti